Rezultatele sferturilor de finală ale Cupei României, faza județeană.

La mijlocul acestei săptămâni s-au jucat cele 4 meciuri programate pentru faza sferturilor de finală a Cupei României.

CS Șirna Varnița - CSO Boldești-Scăeni: 2-3

Reeditarea finalei de anul trecut a fost mult mai disputată decât meciul ce a decis câștigătoarea Cupei în 2022. Jucătorii din Varnița au fost mult mai bine pregătiți, de această dată reușind să țină piept adversarilor mult mai bine cotați.

După primele 90 de minute scorul era egal, 2-2, iar cei de la CS Șirna Varnița au rezistat până în ultimele secunde ale reprizelor de prelungire când cei de la CSO Boldești-Scăeni au marcat golul victoriei.

Progresul Dragănesti - CSO Teleajenul Vălenii de Munte: 0-3

Un alt sfert de finală interesant l-a reprezentat duelul dintre două echipe de top ale Ligii A Prahova. A fost un meci la discreția echipei de pe valea râului Teleajen. Pentru roș-albaștri a deschis scorul Ionuț Tănase, pentru ca apoi Andrei Ciobanu să dubleze avantajul. În actul secund, pentru oaspeți a mai marcat și Gabriel Șerban, stabilind astfel scorul final 3-0 pentru echipa din Vălenii de Munte.