Cupa 1 Decembrie la Handbal. Rezultatele grupelor și programul finalelor

Timp de două zile sala de sport a Colegiului Național “Nicolae Grigorescu” este gazda unui puternic turneu de handbal dedicat handbalistelor din categoria de vârstă junioare IV. Alături de clubul gazdă, CS Câmpina, s-au alăturat competiției alte 5 echipe: CSS Transilvania Brașov, CSM București, CSS București 2, OK Sport Onești și Sporting Ghimbav.

A fost o adevărată plăcere pentru iubitorii sportului, care au putut urmări nu mai puțin de 6 meciuri, aproximativ 7 ore de handbal calitate produs de echipele participante la acest turneu.

CS Câmpina a câștigat fără probleme ambele meciuri disputate Joi, 29-20 împotriva CSS  București 2 și 31-24 cu Sporting Ghimbav și astfel va juca finala pentru locul 1 împotriva fetelor de la CSS Transilvania Brașov care de asemenea au câștigat ambele meciuri din grupă.

Rezultatele zilei de Joi 30 Noiembrie 2023:

Transilvania Brașov - CSM București 20-11

CSM București - OK Sport Onești 11-14

CS Câmpina - CSS 2 București 29-20

OK Sport Onești - Transilvania Brașov 13-25

CS Câmpina - Sporting Ghimbav 31-24

Chiar de Ziua Națională a României tinerele handbalistele vor disputa meciurile finale, care vor stabili clasamentul competiției, începând cu ora 11:00.

ora 11:00 meciul pentru locurile 5-6: