Liga A Prahova etapa 27: CS Câmpina - CS Unirea Urlați: 4-1

Cu multe absențe în lot, CS Câmpina a avut un test dificil în fața echipei clasate pe ultimul loc în Liga A Prahova. În ciuda locului ocupat în clasament, Unirea Urlați a pus multe probleme câmpinenilor.

Fieraru a deschis scorul în minutul 18’ pentru câmpineni, după o execuție superbă direct din corner. Până la finalul reprizei câmpinenii au mai avut ocazii, însă scorul a rămas neschimbat până la pauză.

Repriza secundă a început cum nu se putea mai bine, cu un penalty obținut de CS Câmpina și transformat fără probleme de Badea în minutul 50’. În ciuda scorului, cei de la Unirea Urlați au continuat să atace și au reușit să reducă din diferență cu o execuție spectaculoasă. Au urmat momente în care oaspeții au pus presiune, fiind chiar aproape să egaleze, însă din fericire pentru gazde, Vasilescu a risipit toate emoțiile marcând golul de 3-1 în minutul 83’. Scorul final a fost stabilit de Năstase care a marcat golul de 4-1 după o cursă în care a driblat 6 adversari.

Pentru CS Câmpina urmează pe 7 Mai un derby local cu AFC Bănești-Urleta, pe Terenul Sintetic Petrol.