Restanțe AJF Prahova și clasamentul la finalul turului în Liga A Prahova.

Sport (Categoria articolului)

Weekendul trecut s-au jucat ultimele meciuri din acest an la nivel județean. Până în primăvara anului 2023 se așterne liniștea pe stadioanele prahovene. Echipele care au avut jucători în selecționata Prahova Muntenia, au avut de disputat meciuri contând pentru etapa 13.

CSO Tricolorul Breaza - AFC Brebu

Cei de la CS Câmpina au urmărit cu atenție acest meci, sperând la o mână de ajutor din partea rivalilor de la Brebu, pentru a termina turul la egalitate de puncte cu liderii din Breaza.

Brebenii au început promițător partida, reușind chiar să deschidă scorul în minutul 16'. Bucuria oaspeților nu a durat prea mult, după 5 minute brezenii au restabilit egalitatea prin Dumitru. Gazdele au mai ratat două ocazii mari în minutul 31' astfel scorul înregistrat la pauză a fost 1-1. După un început de act secund dominat clar, Burlacu a adus gazdele în avantaj în minutul 61'. Ultimul gol al partidei a fost marcat de Negotei în minutul 84' consemnând astfel victoria Tricolorului cu 3-1, care termină turul de campionat pe prima poziție.