CS Câmpina - CSO Mizil 35-22. Victorie în ultimul meci pe teren propriu din 2023.

Sport (Categoria articolului)

Fără să ne dăm seama, timpul zboară și handbalistele de la CS Câmpina, înscrise în Campionatul Național de Junioare III, au ajuns la ultimul meci pe teren propriu din 2023, un an lung și plin de reușite pentru echipa antrenată de Daniel Vasile. De altfel este foarte posibil ca acesta să fi fost ultimul meci în sala Colegiului Național “Nicolae Grigorescu”. Dacă nu mai apar și alte întarzieri, CS Câmpina se va muta în sala nouă de la Școala B.P. Hașdeu, care ar fi trebuit să fie gata în septembrie 2023… Chiar dacă mai târziu, măcar să se întâmple.

Ultimul meci acasă pentru câmpinence a oferit publicului un spectacol sportiv de calitate. S-a jucat în viteză și s-au marcat multe goluri la ambele porți, câmpinencele reușind să se impună la o diferență confortabilă de scor. Prima repriză a fost mai echilibrată, la pauză înregistrându-se o diferență de 4 goluri în favoarea gazdelor (12-8). Diferența de 15 puncte de la finalul meciului s-a stabilit în repriza a doua când jucătoarele din Câmpina au jucat mult mai, reușind să marcheze la aproape fiecare fază de atac.

CS Câmpina dispută ultimul meci din 2023 pe 16 Decembrie, în deplasare la Râmnicu Sărat.