CS Câmpina a învins fāră probleme pe LPS Iolanda Balaș Soter Buzău, la handbal feminin

În sala Colegiului Național “Nicolae Grigorescu”, CS Câmpina a întâlnit o echipă din Buzău ce poartă numele legendarei atlete Iolanda Balaș Soter.

A fost un meci cu un ritm plăcut publicului, pe care echipa câmpineană l-a controlat fără probleme. Rezultatul final nu a fost niciodată pus sub semnul întrebării, elevele lui Daniel Vasile reușind să obțină un avantaj confortabil încă din prima repriză, pe care au câștigat-o cu 14-9.

În startul reprizei secunde, jucătoarele din Buzău au dat ceva semne că ar putea reveni pe tabelă, însă sportivele de la CS Câmpina au preluat din nou controlul jocului, reușind să păstreze un avantaj confortabil pânâ la final.

La fluierul final al arbitrilor Gabriela Enache și Mihaela Grădișteanu, CS Câmpina s-a impus la o diferență de 10 goluri, cu scorul 32-22.