CS Câmpina, a învins fără probleme pe ACS Activ Prahova Ploiești

Handbalistele antrenate de Daniel Vasile au avut etapa intermediară în Campionatul Național de Junioare III, acestea deplasându-se până la Ploiești unde s-au înfruntat cu ACS Activ, formația de junioare a singurului club de handbal din Prahova care are și echipă de senioare înscrisă în Liga 2.

A fost o partidă la discreția câmpinencelor care și-au asigurat un avantaj confortabil încă de la începutul partidei. La pauză CS Câmpina conducea la o diferență de 9 goluri (16-7). Repriza a doua a fost și mai bună pentru sportivele din Câmpina, care s-au impus la finalul meciului cu 41-23.

Pentru tinerele handbalistele de la CS Câmpina urmează derby-ul campionatului împotriva celor de la CSM Ploiești.