Handbal feminin. Junioarele de la CS Câmpina au învins ACS Victoria Olteni.

Elevele pregătite de Daniel Vasile au primit vizita celor de la ACS Victoria Olteni, echipă din județul Teleorman. Câmpinencele nu au avut emoții și au reușit să se impună cu 16-4. Repriza a doua a fost mai spectoaculoasă, majoritatea golurilor fiind marcate după pauză, când scorul era 4-1.

CS Câmpina se află pe locul 7 în Seria F din Campionatul Național de Junioare III, unde au îregistrat până acum în 10 meciuri, 3 victorii și 7 înfrângeri. De cealaltă parte adversarele de azi se află pe ultima poziție cu 10 înfrângeri din tot atâtea partide. Etapa viitoare, Joi pe data de 8 Decembrie câmpinencele vor juca în deplasare împotriva celor de la CS Brazi, în timp ce fetele de la ACS Victoria Olteni vor primii pe teren propriu vizita Clubului Sportiv Municipal Ploiești.