CS Câmpina a încheiat Campionatul Național de Junioare III cu o înfrângere în fața Clubului Sportiv Municipal Ploiești.

Aflate la ultimul meci din Seria F al Campionatului Național de Junioare III, sportivele din Câmpina s-au deplasat până la Sala Sporturilor Olimpia pentru a întâlni CSM Ploiești.

Într-o atmosferă frumoasă, creată de fanii ploieșteni, câmpinencele au avut o misiune dificilă în fața echipei care a terminat Seria pe locul secund. Chiar dacă CS Câmpina s-a prezentat onorabil, a trebuit să se recunoască învinsă la o diferență de scor destul de mare, poate prea mare față de prestația bună din teren a câmpinencelor.

Meciul a fost dominat de CSM Ploiești, care a profitat de un avantaj considerabil de 9 goluri, obținute de tinerele handbaliste în prima repriză, pe care au câștigat-o cu 19-10. În repriza secundă ploieștencele au jucat și mai bine, bifând astfel o victorie la 20 de puncte diferență (40-20).

Sezonul acesta CS Câmpina nu a obținut puncte în clasament, datorită nerespectării criteriilor de vârstă. Participarea în Campionatul de Junioare III a fost important atât pentru jucătoare cât și pentru antrenorul Dan Vasile, în vederea pregătirii competițiilor de Junioare IV.