Două medalii pentru atleții câmpineni în prima etapă a Campionatului Național de Salā.

Eduard Unguroaica, Ștefan Gagiu și Patricia Mocanu au participat la prima etapă a Campionatului Național de Sală, competiția ce s-a desfășurat în Sala de Atletism “Ioan Soter” din București, una dintre cele mai moderne săli din România.

Sportivii câmpineni de la CSS “Constantin Istrati”, antrenați de Jenica Bran, au reușit să cucerească două medalii în acest weekend.

Eduard Unguroaica s-a clasat de pe locul 2 la proba de triplusalt, categoria de vârstă U20 cu 14,91m, iar Ștefan Gagiu, cu 7,05m s-a clasat pe locul 3 la proba de săritură în lungime, categoria de vârstă U20. Patricia Mocanu a terminat proba de 200m pe locul 10, ratând astfel calificarea în finala întrecerii.

Trebuie notat însă faptul că pentru Patrica Mocanu a fost prima participare la o competiție de acest nivel.