Liga A Prahova: CSO Comarnic - CS Câmpina

În etapa a 20-a a Ligii A Prahova, CS Câmpina s-a deplasat la Comarnic, pentru duelul cu echipa locală, CSO Comarnic.

S-a dovedit a fi un meci spectaculos, cu două goluri superbe și răsturnări de scor. Filote a deschis scorul pentru gazde, în minutul 25, apoi în minutul 35’ Bobeică a transformat o lovitură liberă restabilind egalitatea. Cu doar câteva minute înainte de pauză, Petrescu a executat la rândul său perfect o lovitură liberă, iar CSO Comarnic a intrat la cabine în avantaj.

Repriza a doua a fost la fel de echilibrată, gazdele reușind să păstreze avantajul până aproape de finalul meciului. În minutul 73’ Bobeică a restabilit din nou egalitatea după o pasă genială a lui Mugurel Dedu ce a surprins toată apărarea adversă. În minutul 84’ CS Câmpina a mai marcat o dată, însă golul a fost anulat pe motiv de offside.

Scorul final înregistrat a fost 2-2, un rezultat echitabil venit la capătul unui joc agreabil. Din păcate de la acest meci a lipsit galeria celor de la Comarnic, care cu siguranță ar fi putut aduce un plus spectacolului sportiv oferit de jucători pe teren.